Wedstrijdverslag - 18 mei
18 mei 2025
EVVC sluit de competitie af met een 2-1 overwinning op FC Engelen, en kan met een goed gevoel richting de nacompetitie. De overwinning is een fraaie omlijsting van een feestelijke middag, waarop de club afscheid neemt van een drietal sterkhouders. In de eerste helft is de thuisploeg heer en meester en leidt het verdiend met 1-0 door een doelpunt van Guus van der Rijt. In de tweede helft heeft EVVC het moeilijker, maar is het Marc van Wanrooij die de gelijkmaker wegpoetst met zijn winnende 2-1.
Het laatste competitieduel van dit seizoen gaat tussen twee ploegen die vooral vooruitkijken naar de nacompetitie. Voor EVVC staat de dag bovenal in het teken van afscheid nemende spelers. In de basisopstelling keert Bart Haerkens terug in de verdediging, waar kersverse vader Jesse van Doren vanaf de bank mag starten.
EVVC begint sterk aan de wedstrijd en is heer en meester in de eerste helft. De jonge ploeg uit Engelen is vaardig aan de bal, maar kan geen vuist maken tegen de power en overtuiging aan Vinkelse zijde. Halverwege de eerste helft is het Gerwin van den Boom die Jorg van Schaijk het strafschopgebied in stuurt. Zijn voorzet wordt binnengeschoven door Guus van der Rijt: 1-0. Ook daarna blijft EVVC aandringen en heeft het kansen om verder uit te lopen. Een uitstekende aanval over de rechterflank levert een open schietkans op voor Gerwin van den Boom, maar hij schiet tegen een medespeler aan. Sven van den Braak is uit een verre inworp dichtbij een doelpunt, en even later zet een twijfelachtig vlagsignaal een streep door zijn treffer. Zo laat EVVC na om het duel al voor rust in het slot te gooien.
In de tweede helft vervaagd de Vinkelse grip op de wedstrijd en maakt FC Engelen grotendeels het spel. De bezoekers doen dat aardig, maar komen nauwelijks tot grote kansen. Halverwege de tweede helft is er wel gevaar als een aanvaller net buiten het strafschopgebied wordt neergelegd. De daaruit volgende vrije trap blijft in de doelmond hangen, en duwend en trekkend binnen gefrommeld: 1-1. EVVC heeft het dan lastig, maar komt opnieuw op voorsprong. Na een aanval over links wordt het schot van Jesse van Doren nog gekeerd, maar staat Marc van Wanrooij op de goede plek om zijn eerste doelpunt van dit seizoen te scoren. In het restant blijft EVVC zonder veel problemen overeind, waarbij de invalbeurt van Mart van Lokven zeker meehelpt. De verdediger van EVVC 2 blijkt als gelegenheidsspits een behoorlijke plaag voor de verdediging van Engelen, en is na goed doorzetten zelfs dicht bij de 3-1. In de slotfase is het nog tijd voor een publiekswissel van de afscheid nemende Pim van der Doelen. De uitstekende scheidsrechter van Mourik voelt prima aan dat het na negentig minuten welletjes is geweest.
Zo sluit EVVC de competitie af met een zege en kan het met een positief gevoel richting de nacompetitie. De competitie wordt door EVVC afgesloten op een verdienstelijke vierde plaats. Even verderop in Nuland kroonde Berghem Sport zich tot de terechte kampioen in deze klasse. Onze felicitaties aan de club uit Berghem! In Vinkel gaat de aandacht met name uit naar de feestelijkheden na de wedstrijd. De zege op Engelen is een fraaie omlijsting van een mooie dag op het drukbezochte en zonovergoten sportpark. Na de wedstrijd wordt uitgebreid stilgestaan bij het afscheid van drie toppers die na dit seizoen stoppen bij het eerste elftal: Pim van der Doelen, Sven de Kinderen en Rob van Dijk. Zij worden op het veld in het zonnetje gezet en bedankt voor de prachtige tijd in EVVC 1. Die tijd is nog niet helemaal voorbij, want over twee weken gaat EVVC de nacompetitie in. Er zijn nog verschillende teams die het daarin kan treffen, maar zeker is alvast dat EVVC mag afreizen naar regio Eindhoven. Bij een overwinning speelt het de tweede ronde een thuisduel, om mogelijk op 15 juni de finale op neutraal terrein af te werken. We mogen dus weer gaan genieten van het inmiddels vertrouwde seizoenstoetje en hopen op nieuwe hoogtepunten.

Deel dit bericht:
Terug